Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Emilka

Kategória: Jednohubky

Vydala RG.F s.r.o., 2022

Ilustrácie: Nikola Pangelová

Emilka je maličká víla. Alebo škriatok? Sama nevie.
Narodila sa ako víla, ale je iná ako všetky víly, čo doteraz videla. Najviac na svete túži po tom, aby bola taká pekná ako ony. Netuší, že byť iná, neznamená len vyzerať inak.
Stretne sa s dievčatkom, ktoré nedokáže chodiť, a aj so sestričkou Ingou, ktorá má taký istý zemiakový noštek ako Emilka. No a čuduj sa svete, Inga si z toho nič nerobí, dokonca má svoj zemiakový nos rada. Chcete vedieť prečo?
Dočítate sa o tom v príbehu o maličkej víle, ktorá nevedela, že keď ste iný, môže to byť aj preto, že ste celkom výnimočný.

V predaji tu v obchode alebo na https://www.vilmuska.sk/ 

O Bezvláske

Kategória: Jednohubky

O BezvláskeVydal Dobrý anjel, Poprad,  2016

Ilustrácie: Miroslav Regitko

Jemný a úprimný príbeh o netradičnej princeznej, ktorá nemá vlasy. Kniha od obľúbenej autorky detských kníh Gabriely Futovej, ktorá má zdravé deti naučiť tolerancii a chorým deťom dodať sebavedomie. Autorka, sama bola donedávna onkologická pacientka a Bezvláska, prináša spolu s organizáciou Dobrý anjel krásnu knihu, ktorú ilustroval výborný Miro Regitko, ilustrátor časopisu Fifík a mnohých detských kníh.
Súčasťou knihy je aj pekná omaľovánka. Kniha je vhodná pre deti prvého stupňa základnej školy.

Ako topánka Anka do sveta išla

Kategória: Jednohubky

Ako topánka Anka do sveta išlaPrešov, 2003

Ilustrácie: Ivana Pančáková

Anotácia: Knižka napísaná na objednávku v rámci projektu EURO-TOP-ANKA na podporu vstupu Slovenska do Európskej únie. Príbeh stratenej topánky a jej čarovného putovania po krajinách Európskej únie.

Ako čarovná fľaška zachránila Vianoce

Kategória: Jednohubky

Ako čarovná fľaška zachránila VianoceVydala Award s.r.o., Bratislava, 2002

Ilustrácie: Ďuro Balogh

Anotácia: Knižka napísaná na objednávku do vianočnej reklamnej kampane firmy Coca cola. Unesený Santa Claus a predvianočný stres, proti čertom v ľuďoch zaberá jedine čarovná fľaška.

Na stiahnutie (s láskavým súhlasom ilustrátora Ďura Balogha)