Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

O čítaní deťom pred spaním a iné...

Kategória: O všeličom
foto Števka Kažimírová

Foto Števka Kažimírová, vydavateľstvo Albatros

Zas som si trochu zamudrovala...

Očko v Šali

Kategória: O všeličom
Gabika, Miro a Očko v Šali

Že čo tam robí?

Ako už mnohí isto viete, Očko je moje knižné dieťa, ktorého tatkom je ilustrátor Miro Regitko.

No a keďže Mirko žije v Šali a mestu pomáha vo veciach, v ktorých je vynikajúci, mesto mu ponúklo plochu na pomaľovanie. Tou plochou je veľký nápis ŠAĽA. Mirko to vymyslel tak, že na písmenká umiestnil svoje ilustrácie. Samozrejme zväčšené. No a Očkovi pridelil miesto na poslednom Áčku.

Veľká preveľká radosť pre mňa. 

A bude ešte väčšia, ak sa pri Očkovi odfotíte aj vy a fotku mi pošlete sem na fb.

Dohviezdny večer

Kategória: O všeličom

Keď mi prišla ponuka zapojiť sa do písania tejto nádhernej knihy, zachovala som sa ako vždy. Hneď som nadšene súhlasila. A potom som si týždeň bila hlavu o stôl, že na čo som to pristala. Lebo ja a Vianoce... to je dlhý príbeh.

Vianoce som totiž dlho nemala rada, lebo mi, keď som mala 13 rokov, mesiac pred Vianocami zomrela mama. A to sa nepredýchava ľahko. Síce sme v rodinnom kruhu trávili sviatky spoločne, ale bývali neveselé.

Neskôr, keď sa mi narodili deti, vzala som Vianoce na milosť, lebo som sa tešila na tú ohromnú detskú radosť a na to, ako sme naše deti dlho predlho udržiavali v presvedčení, že na Vianoce sa dejú zázraky.

Čítať ďalej: Dohviezdny večer

Vítačka knihy v Dolnom Kubíne

Kategória: O všeličom

Nemám rada vítačky mojich kníh. Viem, že je to príležitosť nahlas odprezentovať novú knihu, ale aj keď na to nevyzerám, takýto typ pozornosti veľmi neobľubujem. Ale... Nový pán riaditeľ Oravskej knižnice A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne Roman Večerek ma presvedčil, aby som nevymýšľala. A pozval ma na ich prvý letný KUK fest (Festival knihy - umenia - kultúry). A tam som besedovala na námestí a knižnica mi pripravila veľké prekvapenie.

Čítať ďalej: Vítačka knihy v Dolnom Kubíne