Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Vítačka knihy v Dolnom Kubíne

Kategória: O všeličom

Nemám rada vítačky mojich kníh. Viem, že je to príležitosť nahlas odprezentovať novú knihu, ale aj keď na to nevyzerám, takýto typ pozornosti veľmi neobľubujem. Ale... Nový pán riaditeľ Oravskej knižnice A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne Roman Večerek ma presvedčil, aby som nevymýšľala. A pozval ma na ich prvý letný KUK fest (Festival knihy - umenia - kultúry). A tam som besedovala na námestí a knižnica mi pripravila veľké prekvapenie.

Keď na pódium vystúpil pán učiteľ Michal Tomáš, ktorý učí nielen deti, ale trénuje aj psíkov, so škatuľou v ruke, nič som netušila. No keď z tej škatule vytiahol šteniatko a podal mi ho, v prvom momente mi prebleslo hlavou, že pánabeka! Ak donesiem domov piateho psa, môj manžel ma zabije. Šteniatko však nebolo určené mne. Tak či tak mi urobilo ohromnú radosť, lebo nielenže oficiálne privítalo moju knižku O chlapcovi, ktorý rozumel psom, ale zároveň aj ono dostalo meno... Podľa hlavného psieho hrdinu tejto knižky.

A potom ma prekvapili rodičia, aj ich deti, lebo v horúčave vydržali a čakali na podpis a nebolo ich málo. Ďakujem z celého srdca. Za trpezlivosť, aj za skvelý zážitok.

Vítačka knihy s Alou Javorkovou - knihovníčkou, Michalom Tomášom a psíkom, ktorý dostal meno Jety. Podpisovačka S pánom riaditeľom Oravskej knižnice A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne Romanom Večerekom.


Autor fotografií: Anton Ošťadnický