Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Útek Krišpína N.

Kategória: Preložené knihy

Útek Krišpína N.Autorka: Ivona Březinová
Vydalo vydavateľstvo Perfekt, Bratislava, 2019
Ilustrácie: Barbora Kyšková

Konáre ho chytajú za rukávy, zubami podriapal tŕňom. Krišpín sa prediera temnou húštinou, v tme takmer nevidí, nič nepočuje. Je mu zima a bojí sa. Prečo jedenásťročný chlapec beží nočným lesom? Chce utiecť pred zlobou, pred trýzniteľmi – pred všetkým!

Krič potichu, braček

Kategória: Preložené knihy

Krič potichu, bračekAutorka: Ivona Březinová
Vydalo vydavateľstvo Perfekt, Bratislava, 2017
Ilustrácie: Tomáš Kučerovský

Ivona Březinová vo svojej knihe prináša vzácnu možnosť nahliadnuť do života Jeremiáša, ktorý je iný ako väčšina jeho rovesníkov. Odlišnosť pramení z jeho autistickej poruchy, ktorá ovplyvňuje život rodiny, do ktorej patrí mama a Remiho dvojča Pamela, ktorá s ním prežíva blízky, no pre všetkých náročný vzťah. Prostredníctvom čítavo podaného príbehu s množstvom emočných situácií sa zoznamujeme s dušou ľudí s autizmom. Autorka s humorom, realisticky, no zároveň s citom ponúka mladým, ale aj dospelým čitateľom možnosť odhodiť predsudky o nezvyčajnom správaní a inakosti, ktorú ľudia do našej spoločnosti prinášajú a tiež hodnotnú pomôcku k zvýšeniu citlivosti a empatie voči odlišnému vnímaniu nášho často stereotypného pohľadu na svet.

Sedem zhavranelých bratov

Kategória: Preložené knihy

Sedem zhavranelých bratovAutor: Alice Nellis
Vydalo vydavateľstvo SPN - Mladé letá, Bratislava, 2015
Ilustrácie: Dávid Dzurňák

Rozprávkový príbeh o ľudskej odvahe, vytrvalosti, ale tiež o sile slova, pravdy a skutočnej lásky, ktorú som do knižnej podoby upravila podľa filmovej predlohy režisérky Alice Nellis.

Bolo raz jedno kráľovstvo, napísať by sa o ňom dalo tisíc kníh...
A tiež kráľovská rodina o ktorej by sa dalo všeličo povedať.
Práve sem, uprostred mnohých zamotaných príbehov sa jedného dňa narodila Bohdanka, ktorej vyrieknutá kliatba zakliala sedem urastených bratov na havranov. Odvážna dievčina sa rozhodne, že svojich bratov zachráni. Kým však kliatbu zlomí, postretne mnohých, ktorí jej budú stáť v ceste a mnohých ktorí ju budú na ceste k vyslobodeniu bratov sprevádzať.

Lentilka pre dedka Edka

Kategória: Preložené knihy

Lentilka pre dedka EdkaAutor: Ivona Březinová
Vydalo vydavateľstvo Perfekt, Bratislava, 2015
Ilustrácie: Eva Mastníková

Príbeh sa začína nevinnou historkou, kedy dedka Edka privedú domov policajti. Niežeby niečo zlé urobil, ako si pravnúčik myslel, ale preto, že domov jednoducho netrafil. Nemohol si spomenúť, kde býva, ani to, ako sa dostane domov. Postupne sa roztáča kolotoč situácií, v ktorých si rodina uvedomuje, že s dedkom nie je úplne všetko v poriadku. Po vyšetrení u doktora stanovili dedkovi diagnózu. Dedko Edko trpí Alzheimerovou chorobou. Vnúčik Dodko, vždy pripravený s čokoládovými lentilkami, sa stáva dedkovým ostrovom istoty.

Veselé čítanie o vážnej téme pre deti od 7 rokov aj pre celú rodinu, je o tom, že rodina je veľmi dôležitá.

Začarovaná trieda

Kategória: Preložené knihy

Začarovaná triedaAutor: Ivona Březinová
Vydalo vydavateľstvo Perfekt, Bratislava, 2012
Ilustrácie: Miroslav Regitko

Je normálne, aby sa čítanky povaľovali po strope a z triedy sa stal v okamihu plavecký bazén? V príbehu troch bratov, ktorí prídu do novej školy, určite áno. V tejto krásnej ľudskej knižke prežije čitateľ kúsok zo života chlapcov Čáryfuka, Máryfuka a Pištafuka, ktorí sa často sťahujú z miesta na miesto a sú obdarení kúzelníckymi schopnosťami ako ich rodičia - Jozef Čairumbum a Cukorkáva Demeterovci. Títo traja šibali kúzlami veselo spestrujú školské vyučovanie. Pani učiteľka sa nestačí čudovať ako sa z jej žiačky stane stolička, z ďalšieho kvetináč, či školská aktovka alebo nástenka s násobilkou. No nebolo by to úžasné, keby ste mali takých spolužiakov - kúzelníkov? Koľko vecí by zrazu mohlo byť inak.

Knižka Začarovaná trieda bola ocenená Cenou Zlatá stuha 2002, nominovaná na cenu Magnesia Litera 2003 a zapísaná na čestnú listinu IBBY.